• photo_2016-04-25_14-28-22.jpg
  • photo_2016-04-25_14-28-30.jpg
  • photo_2016-04-25_14-29-15.jpg
  • photo_2016-04-25_14-29-20.jpg
  • photo_2016-04-25_14-29-31.jpg
Min-sik Choi  بازیگر بودایی چند هشت پای زنده را خورد بااینکه Min-sik Choi به اندازه دیگر بازیگران لیست ما شهرت ندارد، اما او هم در هنر بازیگری کم فداکاری نکرده و حتی شاید از دانیل دی لوئیس نیز پا فراتر گذاشته باشد. برای مثال او در فیلم پیرپسر که سال 2003 ساخته شد در نقش مردی زندانی ظاهر شد که وقت آزاد شدن بعد از 15 سال زندانی بودن شروع به انتقام گرفتن از افرادی می کند که او را بازداشت کرده بودند. شخصیت او با نام Dae-su در فیلم پیرپسر سال های زندانی بودنش را با سوزاندن بدنش به وسیله سیم داغ علامت می زند. اگرچه در صحنه ها از جلوه های ویژه استفاده می شد اما Choi احساس می کرد برای اینکه صحنه به اندازه کافی واقعی دربیاید، باید خودش را چند بار واقعا بسوزاند.
 
Dae-su  بعد از آزاد شدن از زندان به سمت یک رستوران می رود و از او خواسته می شود غذای زنده بخورد. او یک هشت پای زنده برمی دارد. Choi  برای گرفتن این صحنه چند هشت پا را کشت و به صورت خام خورد. هر بار گرفتن این صحنه برای بازیگری که مذهب بودایی دارد مثل یک شکنجه بود. او قبل از کشتن این حیوانات از یک فرد روحانی درخواست کرد که برای گرفتن جان هر کدام از آنها آمرزشش بطلبد. طبق گفته Park Chan-Wook کارگردان فیلم مدت زمان زیادی طول کشید تا این بازیگر به خاطر تجربه این صحنه فیلم از نظر ذهنی و روحی روبراه شود.

تعهدات افسانه ای رابرت دنیرو برای حرفه بازیگریخیلی سال پیش از بازی در مجموعه فیلم های ملاقات با فاکرها در سال 2004؛ رابرت دنیرو چنان در نقش هایش غرق می شد که در حرفه بازیگری رقیبی برای دانیل دی لوئیس محسوب می شد.

- رابرت دنیرو قبل از بازی در نقش ویتو کورلئونه جوان در فیلم پدرخوانده 2 سال 1974 چندین ماه در سیسیل ایتالیا زندگی کرد. او برای باورپذیری بیشتر نقشش زبان و حتی لهجه مردم آنجا را یاد گرفت و این سخت گیری جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل را برایش به همراه داشت.

- رابرت دنیرو سال 1980 برای فیلم Raging Bull، 60 پوند وزن اضافه کرد تا در نقش بوکسور سنگین وزن Jake La Motta  بازی کند. او همچنین تحت نظر Jake La Motta تمرینات سخت بوکس را انجام می داد. مارتین اسکورسیزی کارگردان فیلم به خاطر مشکلات تنفسی که دنیرو به خاطر  تغییرات وزنی زیاد پیدا کرده بود اظهار نگرانی می کرد و به خاطر همین مدتی تولید فیلم را به تعویق انداخت. دنیرو برای این فیلم نیز جایزه اسکار بهترین بازیگری را گرفت.

- رابرت دنیرو سال 1976 برای بازی در فیلم راننده تاکسی مجوز شغل تاکسیرانی گرفت و در اوقات بیکاری بین فیلمبرداری با تاکسی مسافر می برد.

 
هنگام بازی در فیلم Cape Fear سال 1991 در نقش Max Cady  جامعه ستیز استفاده از دندان مصنوعی برای رابرت دنیرو کافی نبود. تا جاییکه تصمیم گرفت ظاهرش را تغییر داده و چند هزار دلار خرج کرد تا دندانش را شکسته و دفرمه کند. حالا فداکاری دیگرش بازی در فیلم های فالک است!

آل پاچینو بازیگر افسانه ای آل پاچینو بازیگر افسانه ای که همیشه به خاطر درگیر شدن در نقش هایش شهرت داشته است. سال 1973 در فیلم سرپیکو، نقش فرانک سرپیکو را بازی کرد. پلیس مخفی ای که فساد نیروهای پلیس را افشا کرد. شایعه شده که آل پاچینو چنان در نقش خود فرو رفته بوده که وقتی در خیابان مشغول رانندگی بوده وقتی با کامیونی روبرو می شود راننده را از ماشین پیاده کرده و می خواسته او را دستگیر کند.

 
دیوانگی های آل پاچینو در حرفه بازیگری اینجا تمام نمی شود. او سال 1992 در فیلم بوی خوش یک زن موقع فیلمبرداری ادعا کرد که مثل شخصیتش در فیلم نمی توانست ببیند. بعد از تمام شدن کار Chris O'Donnell فیلمبردار نامه ای آل پاچینو دریافت  کرد که در ان نوشته بود: اگر چه من تو را نمی دیدم، اما می دانم عالی بودی.

هیلاری سوانک یک ماه مثل مردها زندگی کردچندین بازیگر برای بازی در نقش براندون تینا Brandon Teena، دوجنسه ای که سال 1993 به قتل رسید تست دادند. این فرد قرار بود شخصیت نقش اول فیلم پسرها گریه نمی کنند در سال 1999 شود. هیلاری سوانک لباس های همسر آینده اش را برتن کرد و کلاه کابوی بر سر گذاشت و این نقش را از آن خود کرد.سوانک یک ماه قبل از فیلمبرداری مثل مردها زندگی کرد. او موهایش را مدل مردانه کوتاه کرد، او لباس های مردانه گشاد می پوشید و سعی می کرد تا جایی که می تواند اندام زنانه خود را پنهان کند.

 
هیلاری حتی با صدای بلند حرف می زد و به دوستان و همسایه ها خودش را جیمز برادر هیلاری معرفی می کرد! سرانجان تمام سعی و تلاش هیلاری نتیجه داد و او جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 2000 را از آن خود کرد.

آدرین برودی همه چیز را پشت سرش رها کرد تا بتواند شبیه شخصیتش در فیلم پیانیست شودآدرین برودی 29 ساله سال 2009 برای بازی در فیلم پیانسیت ساخته رومن پولانسکی برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر شد.او برای نزدیک تر شدن به شخصیت و زندگی واقعی Wladyslaw Szpilman، پیانیست، خودش را در رنج ها و عذاب های این شخصیت غرق کرده بود. پولانسکی اصرار داشت که او روزی چهار ساعت پیانو تمرین کند، تا جایی که در آخر کار برودی قادر بود با Chopin آهنگ های خاصی بنوازد.آدرین برودی حتی قدم فراتر نهاد و برای درک کردن حس فردی که خانواده و خانه اش را از دست داده، از خانه و زندگی و راحتی اش گذشت. او قبل از حرکت به سمت اروپا، خانه، ماشین، دوست دختر و بیشتر متعلقاتش را ترک کرد.

 
آدرین برودی 30 پوند نیز برای این فیلم وزن کم کرد. این تجربه او را عوض کرده و نتیجه اش یک اجرای قدرتمند بود. او در مورد این تجربه می گوید: بعد از گرسنگی کشیدن واقعی حس پوچی به سراغ من امد که قبلا تجربه اش نکرده بودم...من بدون دانستن آن نمی توانستم بازی کنم. من از دست دادن را تجربه کرده بودم، غم را قبلا در زندگی واقعی تجربه کرده بودم، اما نمی دانستم حس ناامیدی و بیچارگی که بعد از گرسنه ماندن به سراغ انسان می آید چگونه است.