• photo_2016-04-25_14-28-22.jpg
  • photo_2016-04-25_14-28-30.jpg
  • photo_2016-04-25_14-29-15.jpg
  • photo_2016-04-25_14-29-20.jpg
  • photo_2016-04-25_14-29-31.jpg
دانیل دی لوئیس برای هر نقشی که می پذیرد تمام محدودیت ها را زیر پا می گذارد

دانیل دی لوئیس یکی از بزرگ ترین بازیگران تاریخ است. دوست دارید بدانید این بازیگر برای اینکه در قالب یک نقش فرو رود چه می کند؟ پس این متن را بخوانید:

- دانیل دی لوئیس برای بازی در نقش شاعر فلج Christy Brown  در فیلم «پای چپ من» سال 1989، از روی ویلچرش تکان نمی خورد و عوامل پشت صحنه مجبور بودند او را با ویلچر حرکت دهند. او همچنین اصرار داشت که با قاشق غذا را در دهانش بگذارند. نتیجه چندین هفته نشستن روی ویلچر و تظاهر به فلج بودن دو دنده شکسته بود و البته برنده شدن جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد.

 
- دانیل دی لوئیس برای بازی در نقش Nathaniel Hawkeye در فیلم آخرین سامورایی Last of The Mohicans  سال 1992 در طبیعت وحشی آلباما در انزوا زندگی کرد، او خودش شکار می کرد و پوست شکارش را می کند. مایکل مان کارگردان فیلم به روزنامه تایم گفته بود: او فقط غذایی رو می خورد که خودش شکار کرده بود.

- - دانیل دی لوئیس در نقش آبراهام لینکلن  رئیس جمهور قرن 16 آمریکا، قبل از اینکه فیلمبرداری شروع شود از یک سال قبل خودش را برای این نقش آماده می کرد و حتی وقتی که فیلم برداری نبود در قالب شخصیت لینکلن می ماند. او از همه افراد سر صحنه فیلمبرداری –مثل کارگردان استیون اسپیلبرگ- خواسته بود او را آقای رئیس جمهور صدا بزنند و اجازه نمی داد کارکنان انگلیسی با لهجه خود با او صحبت کنند از ترس اینکه مبادا حواس او را پرت کنند.فداکاری های این بازیگر این بار هم نتیجه داد و سال 2012 یک جایزه اسکار دیگر برای بازیگر نقش اول در فیلم لینکلن را از آن خود کرد.

تغییرات بدنی شدید کریستین بلتغییرات وزنی کریستین بل برای فیلم هایش خیلی زیاد بوده است. او سال 2005 برای فیلم ماشینیست 63 پوند از وزنش را کم کرد و این کار او به درخواست کارگردان فیلم نبود. او برای رژیم گرفتن حتی نزد دکتر نرفت. غذای او روزانه یک سیب و یک تن ماهی بود. کریستین از وزن 185 پوند به 120 رسید و شنیده ها حاکی از آن است که قصد ادامه دادن به رژیمش را داشته که تهیه کننده فیلم به او هشدار جدی داده و او را از ادامه رژیم منصرف کرده است.

 
این بازیگر کمتر از 5 ماه بعد برای بازی در فیلم بتمن بازمی گردد دوباره 100 پوند وزن اضافه می کند. البته این وزن نسبت به کاهش وزن قبلی برای سلامتی اش مفیدتر بود.  او رژیم غذایی سرشار از کربوهیدارت را انتخاب کرد و تمرینات ورزشی سه ساعته برای عضله ای شدن بدن انجام می داد تا توانست 60 پوند وزن اضافه کند. کریستین بل در طول فیلمبرداری نیز 39 پوند دیگر وزن اضافه کرد.
 
آیا نقش جوکر عاقبت باعث مرگ هیث لچر شد؟ بازیگر دیگر فیلم بتمن هیث لچر بود که کاملا در نقشش فرو رفته بود؛ اما این غرق شدن در بازیگری در مرگ او نقش داشت. این بازیگر برای ایفای نقش جوکر به مدت یک ماه خودش را اتاق هتلی حبس کرد و به ندرت می خوابید. او یک دفتر خاطرات با تصاویر بریده شده کمیک های بتمن، عکس های فیلم پرتغال کوکی استنلی کوبریک، کارت های بازی و تصاویر دلقک ها و... درست کرده بود.

وقتیکه فیلمبرداری آغاز شد، هیث لچر به خبرنگاران گفته بود: برای بازی در نقش یک دلقک روانی قاتل شیزوفرنی بدون رحم و شفقت به طور متوسط شبی سه ساعت خوابیده. او گفته که من همیشه در حال فکر کردن بودم؛ بدن من تحلیل رفته بود، اما مغزم همچنان کار می کرد. او تا زمان فیلم بعدی اش The Imaginarium of Doctor Parnassus از بی خوابی مزمن، ذات الریه و خستگی مفرط رنج می برد. در یک وقفه بین کار که برای بهبودی به نیویورک رفت، اما در 22 ژانویه 2008 به دلیل  اوردوز غیرعمدی زندگی اش پایان یافت.

 
جیم کری برای باور کردن نقش آن را به زندگی واقعی اش می برد جیم کری سال 1999 برای فیلم مردی روی ماه که در مورد جزئیات زندگی و مرگ کمدین اندی کافمن بود کاملا در قالب نقش فرو رفت. این بازیگر تا وقتی که او را به اسم اندی یا تونی (نام قبلی اندی کافمن) صدا نمی کردند جواب بقیه را نمی داد. به خاطر اینکه کافمن که یک خواننده تنبل درجه سه بود از روی عمد شخصیت منفوری داشت، جیم کری پنیر Limburger داخل جیب هایش می گذاشت که بوی وحشتناکی داشت.
 
برای فیلم Man On The Moon دشمنی کافمن با جری لاولر کشتی گیر بازسازی شد. این دو نفر بعد از برنامه تلویزیونی Late Night With David Letterman توجه همه را جلب کردند. این برنامه با سیلی که لاولر به کافمن زد و پرت کردن قهوه روی صورت لاولر توسط کافمن به پایان رسید. از لاولر دعوت شد که نقش خودش را بازی کند. جیم کری می خواست روی صحنه هرچه که کافمن تجربه کرده بود را تجربه کند؛ برای همین از لاولر تقاضا کرد همان طوری که به کافمن سیلی زده و سه روز باعث بستری شدنش در بیمارستان شد مثل یک ورزشکار او را بزند. شرکت بیمه این اجازه را به آنها نداد و وقتی جیم کری یواشکی با لاولر ملاقات کرد  و به او التماس کرد این کار را بکند، لاولر خواسته اش را با تهیه کنندگان در جریان گذاشت.بعد از رد شدن تمام تقاضاها جیم کری مصر و خشمگین به صورت لاولر آب دهان انداخت. و با این کارش حسابی خشم لاولر را برانگیخت تا توانست ان صحنه ای که انتظارش را داشت خیلی طبیعی خلق کند و البته سیلی محکم لاولر را نیز به جان خرید!

رونی مارا در فیلم دختری با خالکوبی اژدها چند قسمت بدنش را پرسینگ کردوقتی که رونی مارا سال 2005 در نقش Lisbeth Salander در نقش هکر کامپیوتر در فیلم دختری با خالکوبی اژدها شروع به بازی کرد، حتی گوش هایش سوراخ نداشت. او احساس کرد برای اینکه در قالب نقش فرو رود، لازم است چندین پرسینگ انجام دهد. او این کار را روی ابروها، بینی، و گوش هایش انجام داد. او گفت که به خاطر تمام تتوها، پرسینگ ها، آرایش و تغییرات جسمانی توانستم خودم را درون این شخصیت حس کنم.